• Mercedes PRO Adapter:

  Rozwiązanie doposażeniowe.

  Mercedes PRO Adapter to kompaktowe rozwiązanie sprzętowe przeznaczone do doposażania pojazdów. Może on być w prosty sposób instalowany w wybranych modelach samochodów Mercedes-Benz Vans1, które nie zostały jeszcze fabrycznie przystosowane do łączności sieciowej. Umożliwia dostęp do innowacyjnego świata łączności sieciowej Mercedes PRO connect.

  Mercedes-Benz Vito i Sprinter
Zalety tworzenia sieci

Mercedes PRO Adapter – korzyści dla Ciebie.

Zwiększ wydajność swojej floty dzięki Mercedes PRO connect.

Po doposażeniu pojazdu w Mercedes PRO Adapter uzyskuje się dostęp do świata Mercedes PRO connect, co umożliwia uzyskanie wysokiego poziomu transparentności, kontroli oraz wsparcia. Sprawna komunikacja między menedżerem floty, kierowcą i pojazdem znacznie ułatwia wydajniejsze prowadzenie przedsiębiorstwa.

 • Innowacyjna łączność sieciowa w Twoich aktualnych pojazdach

  Do wybranych modeli Vito i Sprinter1.

 • Łącznie 5 usług Mercedes PRO connect

  Dla efektywnego zarządzania flotą.

 • Proste doposażenie

  Mercedes PRO Adapter.

Nasza oferta

Aktywuj Adapter za 10 zł i ciesz się Mercedes PRO!

Mercedes PRO Adapter jako rozwiązanie doposażeniowe, znacząco ułatwiaja komunikację między menedżerami floty, kierowcami i pojazdami.

Mercedes PRO Adapter

Mercedes PRO Adapter.

Mercedes PRO Adapter zapewnia przejrzystość w zarządzaniu flotą. 

Mercedes PRO Adapter

Wejście w świat łączności sieciowej.

Mercedes PRO Adapter to nasze pierwsze kompaktowe rozwiązanie sprzętowe, które dostosowuje pojazdy do korzystania z usług Mercedes PRO connect, a przez to do innowacyjnego świata łączności sieciowej.

Adapter jest instalowany w pojeździe przez interfejs OBD-II. Dostarcza on cennych danych z pojazdu, które można łatwo przesyłać, przetwarzać i analizować. Jako most komunikacyjny między Narzędziem do Zarządzania Pojazdami i aplikacją2 Mercedes PRO Adapter, urządzenie Mercedes PRO Adapter umożliwia dostęp do różnorodnych zalet Mercedes PRO. W ten sposób Adapter zapewnia obustronne korzyści menedżerowi floty i kierowcy. Im lepsze połączenie sieciowe i informacje, tym wydajniejsza i łatwiejsza jest codzienna praca.

Narzędzie do zarządzania pojazdami

Narzędzie do zarządzania pojazdami

Menedżer floty za pomocą narzędzia do Zarządzania Pojazdami otrzymuje obszerny przegląd całej swojej floty. W zależności od zapotrzebowania może on dokładnie odfiltrować wyjątkowo ważne dla niego informacje.

Mercedes PRO Adapter App

Mercedes PRO Adapter App.

Za pomocą aplikacji Mercedes PRO Adapter2 kierowca może otrzymywać wartościowe informacje o pojeździe i zleceniu. Dane pojazdu są regularnie i automatycznie przesyłane do narzędzia do zarządzania flotą lub menedżera floty i pomagają zoptymalizować planowanie w przedsiębiorstwie.

Dostępność i wymagania dot. korzystania z usług.

Można tu znaleźć najważniejsze wymagania, które muszą zostać spełnione, aby móc korzystać z narzędzia do zarządzania pojazdami i aplikacji Mercedes PRO Adapter.

Kompatybilne pojazdy
Kompatybilne modele i typoszeregi można znaleźć w tabeli*.

Model Typoszereg(i) Rok produkcji  
Sprinter 906 od 04/2006  
Vito 447 od 10/ 2014  
Vito 639  od 11/2010  

*

Lista typoszeregów może się różnić w zależności od kraju. W przypadku reimportu lub importu prywatnego oryginalny kraj docelowy jest istotny dla kompatybilności.
W pojazdach wyposażonych w instalację podtrzymującą pracę silnika po wyjęciu kluczyka (MW1) istnieją ograniczenia w działaniu funkcji usług „Cyfrowa rejestracja informacji” i „Cyfrowy dziennik kierowcy”. Gdy instalacja podtrzymująca pracę silnika po wyjęciu kluczyka jest aktywna, rozpoznawana jest tylko jedna jazda.

Wymagania techniczne

Aby móc korzystać z Narzędzia do Zarządzania Pojazdami, należy spełnić następujące wymagania systemowe:

Przeglądarka
Obsługiwane są popularne przeglądarki. System najlepiej działa na Firefox, Google Chrome, Safari lub Microsoft Edge.

Rozdzielczość ekranu

Aby korzystać z narzędzia do zarządzania pojazdami bez ograniczeń, rozdzielczość ekranu powinna wynosić co najmniej 800 x 600 pikseli.

Należy zwrócić uwagę, że narzędzie do zarządzania pojazdami oraz portal Mercedes PRO nie są zoptymalizowane do korzystania na tabletach i smartfonach, i dlatego należy je obsługiwać wyłącznie na pulpicie.

Obsługiwane smartfony
Aplikacja Mercedes PRO Adapter potrzebuje Bluetooth®, można z niej korzystać na popularnych smartfonach i jest dostępna w sklepach z aplikacjami.

 

Pobierz teraz aplikację Mercedes PRO Adapter!

Apple
System operacyjny od wersji iOS 9

 

Android
System operacyjny od wersji 5.0

Ze względów bezpieczeństwa smartfony z dostępem root lub jailbreakiem bezpieczeństwa nie są obsługiwane.

W przypadku telefonów z Androidem, nie należy korzystać z trybu „Oszczędzania baterii”.

Dostępność w Twoim kraju

Mercedes PRO Adapter jest dostępny w następujących krajach:

 • Polska
 • Dania
 • Niemcy
 • Finlandia
 • Francja
 • Irlandia
 • Włochy
 • Holandia
 • Norwegia
 • Austria
 • Belgia
 • Portugalia
 • Szwecja
 • Szwajcaria
 • Słowacja
 • Hiszpania
 • Czechy
 • Węgry
 • USA
 • Wielka Brytania
Na mapie pokazane są kraje, w których dostępna jest aplikacja Mercedes PRO connect
Wyszukiwanie dealerów
Umów się teraz

Osoba kontaktowa.

Szybko i wygodnie znajdź swojego partnera Mercedes-Benz Vans.

Trzy nowe Sprintery Mercedes-Benz stoją obok siebie
Krok po kroku

Oto jak rozpocząć korzystanie z Mercedes PRO connect.

Pomocne instrukcje, pytania i odpowiedzi oraz wszelkie szczegóły dotyczące Mercedes PRO connect znajdziesz tu w zwartej i przejrzystej formie.

1

Mercedes PRO Adapter jest dostępny do modeli Vito 639 od 11/2010, Vito 447 od 10/2014 oraz do Sprintera 906 od 04/2006. Mercedes PRO Adapter nie może być stosowany w samochodach dostawczych Mercedes-Benz, które są fabrycznie wyposażone w moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych (JH3).
W pojazdach wyposażonych w instalację podtrzymującą pracę silnika po wyjęciu kluczyka (MW1) istnieją ograniczenia w działaniu funkcji usług „Cyfrowa rejestracja informacji” i „Cyfrowy dziennik kierowcy”. Gdy instalacja podtrzymująca pracę silnika po wyjęciu kluczyka jest aktywna, rozpoznawana jest tylko jedna jazda.

2

Aplikacja Mercedes PRO Adapter nie może być obsługiwana w czasie jazdy. Należy przestrzegać przepisów obowiązujących w kraju, w którym znajduje się pojazd, dotyczących korzystania ze smartfona w pojeździe podczas jazdy.