Mercedes PRO | Często zadawane pytania i odpowiedzi

 • Potrzebujesz pomocy?

  Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące Mercedes PRO i korzystania z niego w pojeździe.

Pytania dotyczące modułu komunikacyjnego

Pytania dotyczące modułu komunikacyjnego

Ogólne pytania na temat Mercedes PRO

Czym jest Mercedes PRO?


Mercedes PRO to nowa marka Mercedes-Benz Vans, która obejmuje wszystkie obecne i przyszłe usługi, rozwiązania oraz cyfrowe narzędzia ułatwiające codzienną działalność. Nasz cel to wykorzystanie cyfrowych możliwości do jeszcze wydajniejszego prowadzenia Państwa działalności.

Mercedes PRO kompleksowo łączy wszystkie istotne usługi na jednej platformie internetowej. Pod adresem www.mercedes.pro można uzyskać bezpośredni dostęp do rozwiązań w zakresie mobilności, finansowania, łączności1 oraz floty1, jak również do powiązanych ofert, które znacznie wykraczają poza klasyczną eksploatację samochodów dostawczych.

Najważniejsze korzyści w skrócie:

 • Jedna platforma łączy wszystkie istotne usługi oraz oferty
 • Zwiększa wydajność, co pozwala skupić się na swojej głównej działalności
 • Pomaga obniżać koszty

 

Jakie korzyści oferuje Mercedes PRO?

Mercedes PRO umożliwia płynne i efektywne połączenie wszystkich ofert w zakresie usług i mobilności świadczonych przez Mercedes-Benz Vans. Na portalu łączymy wszystkie obecne i przyszłe usługi związane z samochodami dostawczymi – od mobilnego zarządzania flotą przez serwisowanie aż po dostosowane do indywidualnych potrzeb, kompleksowe rozwiązania systemowe. Po zalogowaniu otrzymuje się dostęp do spersonalizowanych i interesujących danego użytkownika tematów oraz oczywiście do swoich pojazdów.

aka jest różnica między Mercedes me i Mercedes PRO?

Mercedes me jest przewidziany wyłącznie dla klientów prywatnych i ich wymagań. Natomiast wspólna marka Mercedes PRO została stworzona specjalnie dla klientów komercyjnych oraz ich potrzeb i wymagań.

W tym przypadku najistotniejsze są kwestie zwiększenia wydajności i pomocy w codziennej działalności. Mercedes PRO pomaga w zwiększeniu wydajności Państwa firmy. Za każdym razem wszystko jest przejrzyście dostępne pod ręką i można skoncentrować się na najistotniejszych kwestiach.

Używam pojazdu Mercedes-Benz Sprinter z modułem komunikacyjnym jako klient indywidualny (np. w charakterze kampera). W jaki sposób mogę korzystać z usług Mercedes PRO w systemie MBUX?

Jeśli używają Państwo nowego pojazdu Mercedes-Benz Sprinter (modele 907 i 910) jako klienci indywidualni, mogą Państwo korzystać z wybranych usług Mercedes PRO (funkcji Internet w samochodzie, Live Traffic Information łącznie z Car-to-X Commnication, Multimediów oraz Funkcji nawigacji (bez usługi Send2Car)). Z odpowiednimi wymaganiami sprzętowymi mogą się Państwo zapoznać w opisach poszczególnych usług.

Proces aktywacji dla klientów indywidualnych w celu korzystania z usług Mercedes PRO w połączeniu z systemem MBUX – z wyłączeniem systemu i narzędzia do zarządzania pojazdami – różni się od podobnego procesu dla klientów biznesowych. Prosimy, aby zwrócili się Państwo bezpośrednio do swojego lokalnego dealera, jako klienci indywidualni. Wraz z podpisaniem umowy klienta indywidualnego na usługi Mercedes PRO u Państwa lokalnego dealera zostanie wdrożone dalsze postępowanie, tak aby w krótkim czasie po złożeniu podpisu mogli Państwo korzystać z systemu MBUX wraz z usługami Mercedes PRO w Państwa pojeździe. Inne usługi związane z systemem i narzędziem do zarządzania pojazdami zostały opracowane specjalnie do zastosowania w celach biznesowych i nie są dostępne dla klientów indywidualnych.

akie są różnice między zintegrowanym rozwiązaniem w nowym Sprinterze a urządzeniem Mercedes PRO Adapter?

Zarówno Mercedes PRO Adapter, jak i zintegrowane rozwiązanie w nowym Sprinterze z modułem komunikacyjnym (LTE) do usług cyfrowych należą do wspólnej marki – Mercedes PRO – i umożliwiają działanie rozwiązania w zakresie łączności i zarządzania flotą Mercedes PRO connect.

Mercedes PRO Adapter zawiera pięć usług podstawowych, natomiast w nowym Sprinterze (z modułem komunikacyjnym (LTE) do usług cyfrowych) dostępnych jest osiem różnych pakietów korzyści, zawierających wiele rozmaitych usług.

Ponadto Mercedes PRO Adapter stosowany jest również w pojazdach Vito (typoszereg 639 od 11/2010 i 447) oraz Sprinter (typoszereg 906) i bazuje na doposażeniu typu Plug & Play (adapter OBD II). Zamówienie realizowane jest poprzez dealera Mercedes-Benz. Moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych jest rozwiązaniem fabrycznym wbudowanym na stałe w Sprintera (typoszereg 907/910) od 06/2018. Późniejsze doposażenie pojazdu jest możliwe ze względu na istniejące okablowanie.

W przypadku urządzenie Mercedes PRO Adapter łączność sieciową umożliwia smartfon klienta (Bluetooth). W przypadku modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych w pojeździe zainstalowana jest na stałe karta SIM.

Jak mogę zarejestrować się na platformie Mercedes PRO?

Istnieją dwie różne możliwości rejestracji na platformie Mercedes PRO:

 1. Samodzielna rejestracja na Mercedes PRO Portal
 2. Kontaktuj ze swoim dealerem Mercedes-Benz

Czy potrzebuję dostępu do Internetu poprzez smartfon, aby korzystać z Mercedes PRO?

W przypadku nowego Sprintera (typoszereg 907/910) nie jest wymagany dostęp do Internetu poprzez smartfon klienta, ponieważ w pojazd wbudowana jest na stałe karta SIM. Dzięki niej możliwe jest korzystanie z Mercedes PRO connect również bez smartfona. Jednakże usługi stworzone specjalnie po to, by ułatwiać codzienną pracę kierowcy, połączone są z aplikacją Mercedes PRO connect.

W przypadku urządzenia Mercedes PRO Adapter wymagany jest dostęp do Internetu za pośrednictwem połączenia Bluetooth smartfona klienta.

Czym jest Mercedes PRO connect?

Rozwój cyfrowej i powiązanej w sieć przyszłości samochodów nabiera tempa: profesjonalne rozwiązania w zakresie łączności i zarządzania flotą od Mercedes PRO connect łączą firmy z ich pojazdami, mogą także zwiększyć wydajność oraz produktywność – w prowadzeniu biznesu i w kontroli, tak samo jak w systemie zarządzania flotą pojazdów. Wśród licznych zalet wymienić należy przede wszystkim minimalizację czasów przestoju dzięki efektywnemu zarządzaniu przeglądami i przejrzyste opracowywanie danych na potrzeby analiz ekonomicznych w firmie.

Aplikacja do zarządzania pojazdami umożliwia przejrzystą koordynację pojazdów i kierowców2 i ich wydajne wykorzystanie. Kierowca2 ma do dyspozycji aplikację Mercedes PRO connect2, która służy mu do wymiany informacji z managerem floty poprzez narzędzie do zarządzania pojazdami oraz udostępnia mu cenne informacje dotyczące pojazdu.

Jakie rozwiązania techniczne oferowane są w ramach Mercedes PRO connect?

Mercedes PRO connect udostępnia klientom rozwiązania sprzętowe, umożliwiające łączność sieciową:

począwszy od rozwiązania podstawowego w postaci urządzenia Mercedes PRO Adapter, a skończywszy na rozwiązaniu profesjonalnym w postaci zintegrowanego modułu komunikacyjnego do usług cyfrowych. Więcej informacji na temat urządzenia Mercedes RPO Adapter można znaleźć tutaj: Mercedes PRO Adapter

W nowym Sprinterze z fabrycznie wbudowanym modułem komunikacyjnym przewidziano głębokie zintegrowanie z architekturą pojazdu, co stanowi podstawę dla wielu różnych usług opartych na łączności sieciowej. Rozwiązanie w zakresie łączności i zarządzania flotą Mercedes PRO connect składa się w tym przypadku z modułu komunikacyjnego do usług cyfrowych, narzędzia do zarządzania pojazdami dla dyspozytora floty oraz aplikacji Mercedes PRO connect dla kierowcy.  To profesjonalne rozwiązanie w zakresie łączności i zarządzania flotą ułatwia managerom flot oraz kierowcom komunikację i przyczynia się do zwiększenia wydajności i efektywności w codziennej działalności. Kolejne rozwiązania Mercedes PRO connect będą w odpowiednim czasie dodawane do oferty.

Gdzie mogę nabyć te usługi?

Cyfrowe usługi modułu komunikacyjnego są dostępne w różnych pakietach korzyści poprzez Mercedes PRO Portal/sklep internetowy Mercedes PRO Store. Mercedes PRO Adapter można otrzymać u swojego dealera Mercedes-Benz.
Więcej szczegółów na temat instalacji adaptera można uzyskać na naszej stronie internetowej lub po skontaktowaniu się ze swoim dealerem Mercedes-Benz.

Czy każda usługa wymaga osobnej rejestracji?

Poprzez jednorazową rejestrację na platformie Mercedes PRO uzyskuje się dostęp do wszystkich dostępnych usług (po ich nabyciu).

Czy możliwe jest nabywanie usług pojedynczo?

Jako klient możesz do nowego Sprintera nabywać pakiety korzyści zawierające różne usługi, które są dla Ciebie szczególnie korzystne, np. nawigacja czy analiza stylu jazdy. Nabywanie usług w pakietach jest też korzystniejsze cenowo.

W przypadku urządzenia Mercedes PRO Adapter pakiet 5 usług powiązany jest bezpośrednio ze sprzętem.

Jak mogę aktywować usługi Mercedes PRO?

Aby dokonać aktywacji usług Mercedes PRO, należy wykonać następujące kroki:

 1. Pojazd musi być już dodany na Państwa koncie
 2. Należy nabyć usługi na Mercedes PRO Portal/w sklepie internetowym Mercedes PRO Store
 3. Nabyte usługi można przypisać do określonego pojazdu
 4. Gdy usługi są przypisane, zostają automatycznie aktywowane

Jak mogę dezaktywować usługi Mercedes PRO?

Aby dezaktywować usługi, należy wykonać cztery poniższe kroki:

 1. Otworzyć zestawienie produktów na Mercedes PRO Portal
 2. Wybrać pojazd
 3. Wybrać usługę
 4. Dezaktywować wybraną usługę

Jakie są wymagania techniczne do korzystania z Mercedes PRO connect?

Nowy Sprinter od roku produkcji 2018 (typoszereg 907/910) jest w Europie i USA standardowo wyposażony w wymagany sprzęt w postaci zintegrowanego modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych.

Wyjątek stanowią podstawowe modele pojazdu „Crew” i „Worker” – w tym przypadku moduł komunikacyjny może zostać wybrany jako wyposażenie dodatkowe.

Głęboka integracja z architekturą pojazdu stanowi podstawę dla wielu różnych usług opartych na łączności sieciowej.

Czy mogę użyć rozwiązania Mercedes PRO connect w innych pojazdach Mercedesa?

Zintegrowane rozwiązanie fabryczne jest obecnie dostępne tylko w nowym Sprinterze (typoszereg 907/910). Naszym celem jest jednak zaoferowanie w przyszłości naszych usług cyfrowych również w innych modelach. Do starszych samochodów dostawczych Mercedes-Benz już teraz oferujemy możliwość doposażenia w Mercedes PRO Adapter. Więcej informacji można znaleźć pod adresem Mercedes PRO Elementy składowe i warunki

Czy mogę zintegrować z Mercedes PRO connect pojazdy innych marek?

W pierwszym kroku koncentrujemy się na modelach Mercedes-Benz.

Mam już konto Mercedes me. Czy mogę użyć dotychczasowych danych dostępowych również do logowania do konta Mercedes PRO?

ak, dane dostępowe do Mercedes me mogą posłużyć również do logowania do konta Mercedes PRO. Mimo to konieczne jest uprzednie utworzenie konta Mercedes PRO. Ze względów prawnych dane z konta Mercedes me nie zostaną przekazane do konta Mercedes PRO.

Czy moje dane osobowe lub dane mojej firmy są przekazywane przez koncern Daimler innym przedsiębiorstwom?

Dane użytkownika oraz dane firmy są przekazywane innym przedsiębiorstwom tylko wtedy, gdy jest to konieczne do wykonywania zamówionych przez klienta usług. Daimler nie przekazuje danych osobowych do celów komercyjnych bez wyraźnej zgody klienta.

Dlaczego muszę podać osobiste hasło pomocnicze?

W razie potrzeby pracownik dealera Mercedes-Benz lub infolinii dla klientów może w Państwa imieniu wejść na konto firmowe po podaniu przez Państwa osobistego hasła pomocniczego. Jest to widoczne tylko dla samych użytkowników.

Ma to w założeniu uniemożliwić nieuprawniony dostęp do Państwa konta firmowego. Jeśli potrzebują Państwo pomocy na Mercedes PRO Portal, która wymaga uzyskania przez dealera Mercedes-Benz lub pracownika infolinii dla klientów dostępu do Państwa konta firmowego, należy na prośbę pracownika podać swoje hasło pomocnicze. Hasło pomocnicze można w każdej chwili zmienić.

Chciałbym zmienić moje osobiste hasło pomocnicze. Jak mogę to zrobić?

 1. Należy zalogować się i przejść do swoich danych osobistych.
 2. Można teraz po prostu wprowadzić nowe hasło pomocnicze bez konieczności wcześniejszego podawania starego hasła pomocniczego (hasło pomocnicze powinno przy tym spełniać następującą specyfikację: minimum 6 znaków, maksimum 20 znaków, brak spacji).
 3. Ze względu na możliwe błędy literowe nowe hasło pomocnicze należy wprowadzić dwukrotnie, a następnie użyć przycisku „Zapisz”.

Jak mogę usunąć moje osobiste konto użytkownika?

Użytkownik nie ma możliwości usunięcia siebie samego z konta firmowego. Usunięcia może dokonać administrator firmy na karcie zarządzania użytkownikami Mercedes PRO Portal poprzez kliknięcie symbolu kosza. Usunięty użytkownik jest o tym informowany poprzez wiadomość e-mail.

Pytania dotyczące modułu komunikacyjnego do usług cyfrowych

Co to jest moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych Mercedes PRO?

Wbudowana na stałe karta SIM modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych umożliwia niezawodne, szybkie połączenie pojazdu z Internetem3. Jest ono wykorzystywane przez system telefonu alarmowego Mercedes-Benz4, przez Live Traffic Information oraz wszystkie pozostałe usługi Mercedes PRO connect. Mercedes PRO connect zapewnia przejrzystość, kontrolę i wsparcie w najwyższym wymiarze, aby codzienna praca była jeszcze bardziej wydajna.

Korzystanie z tego rozwiązania wymaga powiązania pojazdu z dealerem Mercedes-Benz, rejestracji klienta na portalu klienta „Mercedes PRO” oraz akceptacji warunków korzystania. Na portalu klienta można zestawiać pakiety korzyści Mercedes PRO connect według własnych potrzeb i zarządzać nimi. Dzięki wbudowanej na stałe karcie SIM moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych przesyła dane szczególnie szybko i niezawodnie, stwarzając warunki techniczne do korzystania z usług Mercedes PRO connect4.

Nowy Sprinter od roku produkcji 2018 (typoszereg 907/910) jest w Europie i USA standardowo wyposażony we wbudowany moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych.

Wyjątek stanowią podstawowe modele pojazdu „Crew” i „Worker”.

W celu uzyskania dalszych szczegółowych informacji na temat instalacji prosimy o kontakt ze swoim autoryzowanym dealerem Mercedes-Benz lub odwiedzenie naszej strony: Mercedes PRO.

Jak rozpocząć korzystanie z modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych?

Moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych jest na stałe wbudowany w pojazd, a jego aktywacja odbywa się poprzez nabycie usług na Mercedes PRO Portal (a dokładniej: aktywacja dokonywana jest poprzez nabycie usług i przypisanie ich do pojazdu).

Jakie usługi obsługuje moduł komunikacyjny (LTE) do usług cyfrowych?

Wybierać można usługi w podanych niżej kategoriach. W ramach tych tak zwanych pakietów korzyści można znaleźć zarówno usługi podstawowe, jak i usługi zamawiane dodatkowo.

Do nowego Sprintera dostępnych jest 8 pakietów korzyści, zawierających różne usługi cyfrowe:

 • Zoptymalizowane wsparcie
 • Cyfrowa rejestracja danych
 • Wydajny system zarządzania flotą pojazdów
 • Efektywna analiza stylu jazdy
 • Uproszczona komunikacja flotowa
 • Ulepszona nawigacja
 • Zdalna obsługa pojazdu
 • Interfejsy danych Mercedes-Benz Vans

Pytania na temat aplikacji Mercedes PRO connect

Do czego potrzebna mi jest aplikacja Mercedes PRO connect?

Mercedes PRO connect sprawia, że komunikacja między managerem floty a kierowcą2 jest wygodna i łatwa: to zasługa aplikacji Mercedes PRO connect2 dla kierowcy2 oraz narzędzia do zarządzania pojazdami dla managera floty.

Z punktu widzenia użytkownika aplikacji Mercedes PRO connect2 komunikacja odbywa się poprzez smartfona. Ponadto za pomocą aplikacji kierowca2 może sam przypisać sobie jakiś pojazd.

W zależności od zamówionych usług kierowca może za pomocą aplikacji Mercedes PRO connect uzyskać również bezpośredni wgląd w swoje wykonane jazdy, a także zdalnie otwierać i zamykać przypisany do siebie pojazd.

Ile kosztuje aplikacja Mercedes PRO Adapter?

Aplikacja Mercedes PRO Adapter jest dostępna bezpłatnie w App Store firmy Apple i w Google Play Store.

Jakie funkcje podstawowe oferuje aplikacja Mercedes PRO connect?

Aplikacja Mercedes PRO connect oferuje następujące funkcje podstawowe:

 1. Dashboard Management aplikacji Mercedes PRO connect2 prezentuje kierowcy2 w przejrzystej formie najważniejsze informacje o przypisanym mu pojeździe, takie jak na przykład poziom paliwa i pozostały zasięg bez tankowania, oraz umożliwia mu dokonywanie ustawień administracyjnych.
 2. Dzięki Powiadomieniom2 kierowca2 jest w aplikacji Mercedes PRO connect2 informowany (w zależności od zamówionych usług) o ważnych komunikatach pojazdu, na przykład gdy ciśnienie w oponach lub poziom płynu chłodzącego są za niskie.
 3. Funkcja Szukanie pojazdu umożliwia nawigowanie kierowcy2 od jego aktualnej lokalizacji do pojazdu.

Jaką ilość danych zużywają funkcje aplikacji Mercedes PRO connect?

Zależy to od sposobu korzystania z aplikacji. Aplikacja jest natywna dla systemów iOS i Android, co oznacza, że z serwerami wymieniane są tylko dane dynamiczne, takie jak wykaz jazd lub wiadomości.

Przy intensywnym użytkowaniu aplikacja Mercedes PRO connect przesyła ok. 300 MB danych miesięcznie (9 godzin dziennie, 20 dni w miesiącu).

Wolumen danych przesyłanych przez usługi zużywany bezpośrednio przez moduł komunikacyjny w pojeździe jest zawarty w cenie oferty.

Czy muszę połączyć aplikację Mercedes PRO connect z modułem komunikacyjnym (LTE) do usług cyfrowych?

Aplikacja Mercedes PRO connect nie musi być łączona z modułem komunikacyjnym (LTE) do usług cyfrowych. Wszystkie potrzebne dane dostępne są w narzędziu do zarządzania pojazdami.

Aplikacja Mercedes PRO connect automatycznie przesyła swoje dane do narzędzia do zarządzania pojazdami, które z kolei synchronizuje się z Mercedes PRO Portal.

Czy mogę używać modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych bez smartfona?

W przypadku modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych łączność realizowana jest poprzez wbudowaną w pojazd kartę SIM. Dlatego teoretycznie możliwe jest korzystanie z Mercedes PRO connect również bez smartfona. Jednakże usługi stworzone specjalnie po to, by ułatwiać codzienną pracę kierowcy, połączone są z aplikacją Mercedes PRO connect.

Co z transmisją danych z aplikacji Mercedes PRO connect podczas podróży zagranicznych?

Dane przesyłane są tylko wtedy, gdy dostępne jest aktywne połączenie z Internetem. Należy pamiętać o tym, że operator telefonii komórkowej może wówczas naliczyć opłaty roamingowe.

Mam już aplikację Mercedes PRO Adapter, którą łączę z moim samochodem dostawczym. Czy mogę używać aplikacji Mercedes PRO Adapter razem z aplikacją Mercedes PRO connect?

Nie, aktualnie nie jest możliwe używanie aplikacji Mercedes PRO Adapter razem z aplikacją Mercedes PRO connect, ponieważ nie są one ze sobą połączone.

Aplikacja Mercedes PRO connect przewidziana jest do stosowania z wbudowanym modułem komunikacyjnym (LTE) do usług cyfrowych oraz odpowiednim narzędziem do zarządzania pojazdami. Aplikacja Mercedes PRO Adapter wraz z urządzeniem Mercedes PRO Adapter muszą być używane w połączeniu z odpowiednim narzędziem do zarządzania pojazdami. Należy mieć na uwadze, że od momentu wprowadzenia na rynek Mercedes PRO connect w nowym Sprinterze dostępne jest narzędzie do zarządzania pojazdami dla fabrycznego modułu komunikacyjnego (LTE) do usług cyfrowych oraz oddzielne narzędzie do zarządzania pojazdami dla instalowanego w ramach doposażenia urządzenia Mercedes PRO Adapter.

Mam już aplikację Mercedes me, którą łączę z moim samochodem osobowym lub dostawczym. Czy mogę używać aplikacji Mercedes me razem z aplikacją Mercedes PRO connect

Nie, obecnie nie jest możliwe używanie aplikacji Mercedes me razem z aplikacją Mercedes PRO connect, ponieważ nie są one ze sobą połączone. Aplikacja Mercedes me nie jest przewidziana do stosowania w celach komercyjnych na Mercedes PRO Portal.

Co należy zrobić, jeżeli zapomnę hasła do aplikacji Mercedes PRO connect?

Należy kliknąć „Nowe hasło?” na ekranie logowania aplikacji Mercedes PRO connect. Nastąpi przekierowanie na stronę „Resetowanie hasła”, gdzie będzie można zresetować hasło dostępu, podając swój „adres e-mail” oraz „litery z obrazka”. Odpowiednia wiadomość e-mail zostanie wysłana na podany adres poczty elektronicznej.

Pytania na temat narzędzia do zarządzania pojazdami

Czym jest narzędzie do zarządzania pojazdami i dlaczego jego potrzebuję?

Narzędzie do zarządzania pojazdami daje managerowi kontrolę nad całą flotą. W zależności od zapotrzebowania może on dokładnie odfiltrować te informacje, które są dla niego szczególnie ważne. Dzięki temu jest on zawczasu informowany o zbliżających się przeglądach, może odczytywać lokalizacje poszczególnych pojazdów i tym samym lepiej rozdysponowywać nowe zlecenia. Ma też podgląd wykonanych już jazd i może przesyłać kolejne zamówienia do aplikacji Mercedes PRO connect2. To pomaga w aktywnym planowaniu przeglądów oraz wydajnym planowaniu pracy kierowców.

Zanim możliwe będzie administrowanie pojazdami w narzędziu do zarządzania pojazdami, pojazdy muszą zostać dodane na Mercedes PRO Portal. Niektóre informacje o pojazdach, takie jak model, typ paliwa, czy rodzaj skrzyni biegów, wprowadzane są do aplikacji automatycznie na podstawie numeru podwozia i można je tam wyświetlić.

Ponadto mogą być dodawane takie informacje jak na przykład numer rejestracyjny, informacje o umowie leasingowej, czas do następnego przeglądu rejestracyjnego, nadchodząca zmiana opon czy też informacje tekstowe dotyczące np. zabudowy.

Jakie funkcje podstawowe oferuje narzędzie do zarządzania pojazdami?

Narzędzie do zarządzania pojazdami oferuje między innymi następujące funkcje podstawowe:

 • Dzięki funkcji Dashboard Management jako strony startowej narzędzia do zarządzania pojazdami oraz dowolnie dobieranym i konfigurowanym widgetom manager floty ma zapewniony szybki podgląd swoich najważniejszych tematów. W zależności od zamówionej usługi mogą to być np. lokalizacje pojazdów i nadchodzące przeglądy, przebiegi oraz wiele innych.
 • Funkcja Powiadomienia w narzędziu do zarządzania pojazdami informuje managera floty o wszystkich ważnych zdarzeniach. W zależności od zamówionej usługi może to być przykładowo powiadomienie o opuszczeniu przez pojazd obszaru Geofence.
 • Zarządzanie umowami umożliwia ręczne wprowadzanie do narzędzia do zarządzania pojazdami takich informacji jak początek i koniec obowiązywania umowy leasingowej, ustalony umownie przebieg pojazdu oraz numer umowy.

Ile kosztuje używanie narzędzia do zarządzania pojazdami?

Korzystanie z aplikacji do zarządzania pojazdami w połączeniu z Mercedes PRO jest obecnie bezpłatne.

Podwykonawcy Mercedes PRO connect uczestniczący w przygotowaniu usług i serwisu

T-Systems International GmbH
Fasanenweg 5
70771 Leinfelden-Echterdingen
Niemcy

Mercedes-Benz Customer Assistance Center Maastricht N.V.e
Gelissendomein 5
6229 Maastricht
Holandia

LogiBright GmbH
Kolbäckerstrasse 28
70567 Stuttgart
Niemcy

Pentasys AG
Ruedesheimer St. 9
80686 Monachium
Niemcy

Microsoft Deutschland GmbH
Meitnerstraße 9
70563 Stuttgart
Niemcy

Jambit GmbH
Erika-Mann-St. 63
80636 Monachium
Niemcy

Intuity Media Lab GmbH
Feuerseeplatz 14
70176 Stuttgart
Niemcy

Codecentric AG
Hochstraße 11
42697 Solingen
Niemcy

Daimler TSS GmbH
Wilhelm-Runge-St. 11
89081 Ulm
Niemcy

Microsoft Ireland Operations Ltd.
Carmenhall Rd., Sandyford Incl.E.
Dublin 18
Irlandia

Complevo GmbH
Franklinstr. 14
10587 Berlin
Niemcy

Mercedes-Benz.io GmbH
Breitscheidstr. 10
70174 Stuttgart
Niemcy

Pytania na temat Mercedes PRO Adapter

Pytania na temat Mercedes PRO Adapter

Pytania na temat Mercedes PRO

Jaka jest różnica między Mercedes me i Mercedes PRO?

Mercedes me jest przewidziany wyłącznie dla klientów prywatnych i ich wymagań. Natomiast wspólna marka Mercedes PRO została stworzona specjalnie dla klientów komercyjnych oraz ich potrzeb i wymagań.

W tym przypadku najistotniejsze są kwestie zwiększenia wydajności i pomocy w codziennej działalności. Mercedes PRO pomaga w zwiększeniu wydajności Państwa firmy. Za każdym razem wszystko jest przejrzyście dostępne pod ręką i można skoncentrować się na najistotniejszych kwestiach.

Jakie rozwiązania serwisowe są oferowane w ramach Mercedes PRO connect?

Obecnie Mercedes PRO connect oferuje rozwiązanie w zakresie łączności i zarządzania flotą, w które można doposażyć pojazd, składające się z urządzenia Mercedes PRO Adapter, narzędzia do zarządzania flotą dla dyspozytora floty oraz aplikacji Mercedes PRO Adapter dla kierowcy używanego komercyjnie samochodu dostawczego.

W przyszłości będziemy dodawać do istniejącego portfolio kolejne koncepcje rozwiązań Mercedes PRO connect.

Ile kosztuje aplikacja Mercedes PRO Adapter?

Aplikacja Mercedes PRO Adapter jest dostępna bezpłatnie w App Store firmy Apple i w Google Play Store.

Ile kosztuje korzystanie z narzędzia do zarządzania pojazdami?

Korzystanie z narzędzia do zarządzania pojazdami w połączeniu z Mercedes PRO Adapter jest obecnie bezpłatne.

Jakie są wymagania techniczne do korzystania z Mercedes PRO connect?

Mercedes PRO connect jest obecnie kompatybilny z następującymi modelami pojazdów Mercedes-Benz:

 • Sprinter (BR 906) od roku produkcji 2006
 • Vito (BR 447) od roku produkcji 2014
 • Vito (BR 639) od liftingu 11/2010

Dodatkowo do korzystania z aplikacji i przesyłania danych potrzeba jednego z następujących modeli smartfonów: Apple iPhone; system operacyjny od wersji iOS 9 oraz smartfony z systemem operacyjnym Android OS od wersji 5.0. Ze względów bezpieczeństwa smartfony z dostępem root lub jailbreakiem nie są obsługiwane.

Czy mogę zintegrować z Mercedes PRO connect pojazdy innych marek?

W pierwszym kroku koncentrujemy się na modelach Mercedes-Benz.

Jakie moje dane są przesyłane do Daimler AG?

Do systemów Daimler AG są przesyłane następujące dane: dane pojazdu (numer identyfikacyjny pojazdu, stan licznika kilometrów, poziom paliwa, napięcie akumulatora, status zapłonu, termin przeglądu, wykaz jazd (pozycje GPS od rozpoczęcia do zakończenia jazdy), kod serwisowy i kod przeglądu, stempel czasowy, GPS Position Heading, współrzedne długości i szerokości geograficznej), dane osobowe (nazwa firmy, adres firmy, imię i nazwisko menedżera floty, e-mail menedżera floty, numer telefonu menedżera floty, nazwa użytkownika menedżera floty, hasło menedżera floty, imię i nazwisko kierowcy, e-mail kierowcy, numer telefonu kierowcy, hasło kierowcy, dane o położeniu geograficznym). Przesłanie danych jest konieczne, aby przedstawić aktualny status pojazdu i móc przedłożyć odpowiednią ofertę przeglądu. Firma Daimler AG na podstawie przesłanych danych nie sporządza profilu poruszania się, dane nie są używane do analiz wewnętrznych, lecz służą wyłącznie dostarczaniu usług przez Mercedes PRO connect.

Ważna wskazówka:

Cel każdej jazdy można ustawić w aplikacji Mercedes PRO Adapter. Do wyboru są trzy statusy:

 • Służbowo
 • Dojazd do pracy
 • Prywatna

Jeśli status jest ustawiony na „Prywatna” i „Dojazd do pracy”, jazdy są wyświetlane w książce jazd, jak również w narzędziu do zarządzania pojazdami oraz w aplikacji Mercedes PRO Adapter w postaci zanonimizowanej. Poza tym przy wprowadzaniu jazd o takim statusie do narzędzia do zarządzania pojazdami nie są wysyłane żadne dane o lokalizacji pojazdu, tj. menedżer floty nie widzi lokalizacji pojazdu w widoku logistyki pojazdu.

Jak zarejestrować się w systemie Mercedes PRO connect?

Aby zarejestrować się do Mercedes PRO connect i móc korzystać z usług, należy się skontaktować ze swoim dealerem Mercedes-Benz. Pomoże on przy aktywacji i uruchomieniu konta Mercedes PRO connect.

Jak rozwiązać umowę ramową dotyczącą Mercedes PRO connect?

Umowę ramową Mercedes PRO connect można wypowiedzieć pisemnie w każdym momencie z zachowaniem terminów obowiązujących w danym kraju. W tym celu należy skontaktować się z CAC telefonicznie ( 0080037777777 ) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (mproconnect.pol@cac.mercedes-benz.com). Po sprawdzeniu wypowiedzenia zostanie wysłane potwierdzenie.

Proszę pamiętać, że wskutek wypowiedzenia umowy ramowej Państwa konto Mercedes PRO zostaje wyłączone w momencie zakończenia okresu wypowiedzenia i tym samym uniemożliwiony będzie dostęp do narzędzia zarządzania pojazdem  i korzystanie z usług Mercedes PRO connect.

Pytania na temat Mercedes PRO Adapter

Czym jest Mercedes PRO Adapter?

Mercedes PRO Adapter jest rozwiązaniem w zakresie łączności i zarządzania flotą, w które można doposażyć pojazd. Adapter wtyka się w złącze diagnostyczne (tzw. interfejs OBD-II) pojazdu.

Dalsze informacje na temat instalacji można znaleźć u wybranego partnera Mercedes-Benz lub na tej stronie internetowej.

Welche Dienste werden durch den Mercedes PRO Adapter unterstützt?

 • Fahrzeugstatus
 • Fahrzeuglogistik
 • Wartungsmanagement
 • Flottenkommunikation
 • Digitales Fahrtenbuch
   

Jaka jest różnica między Mercedes PRO Adapter i Mercedes PRO connect?

Mercedes PRO Adapter to rozwiązanie doposażające dla pojazdów nieprzystosowanych fabrycznie do łączności sieciowej.

Mercedes PRO Adapter jest pierwszym rozwiązaniem sprzętowym, które obsługuje Mercedes PRO connect. Powstaną kolejne rozwiązania sprzętowe i telematyczne w zakresie łączności i zarządzania flotą dla Mercedes PRO connect.

Czy do korzystania z Mercedes PRO connect mogę użyć innego adaptera niż Mercedes PRO Adapter?

Nie. Aplikacja Mercedes PRO Adapter działa wyłącznie z urządzeniem Mercedes PRO Adapter.

Gdzie mogę dostać urządzenie Mercedes PRO Adapter?

Mercedes PRO Adapter można zakupić u swojego dealera Mercedes-Benz. Dalsze szczegóły na temat instalacji adaptera dostępne są na tej stronie; można również skontaktować się ze swoim dealerem Mercedes-Benz.

Czy mój pojazd może zostać uszkodzony przez używanie urządzenia Mercedes PRO Adapter?/Co stanie się w pojeździe, kiedy włożę Mercedes PRO Adapter?

Mercedes PRO Adapter jest sprawdzonym przez firmę Daimler AG, posiadającym certyfikat CE i dopuszczonym elementem akcesoryjnym do kompatybilnych typoszeregów. Przy podłączeniu Mercedes PRO Adapter do złącza diagnostycznego (tzw. interfejs OBD-II) zapewnione jest że

 • nie dojdzie do żadnych zakłóceń działania systemów pojazdu,
 • nie ma możliwości rozładowania akumulatora rozruchowego,
 • nie zostaną zresetowane żadne informacje na temat monitorowania spalin.

W opakowaniu Mercedes PRO Adapter znajduje się uzupełnienie do instrukcji obsługi. Należy dołączyć to uzupełnienie do swojej instrukcji obsługi.

Czy po użyciu mogę bez problemu wyjąć Mercedes PRO Adapter?

Tak, jest to możliwe. Należy jednak uważać przy tym, aby zapłon pojazdu był wyłączony. Jeśli chcesz ponownie używać urządzenia Mercedes PRO Adapter w tym pojeździe, po ponownym włożeniu w złącze diagnostyczne (tzw. interfejs OBD-II) należy przeprowadzić uruchomienie pojazdu w aplikacji Mercedes PRO Adapter.

Co stanie się, jeśli adapter nie jest już zamontowany, np. po wizycie w warsztacie lub przeglądzie rejestracyjnym?

Po ponownym montażu w złącze diagnostyczne (tzw. interfejs OBD-II) należy przeprowadzić ponowne uruchomienie pojazdu w aplikacji Mercedes PRO Adapter.

Dlaczego wymagane jest uruchomienie urządzenia Mercedes PRO Adapter i dlaczego do przesyłania danych nie jest wykorzystywana żadna karta SIM?

Mercedes PRO Adapter jest sprawdzonym przez firmę Daimler AG, posiadającym certyfikat CE i dopuszczonym elementem akcesoryjnym do kompatybilnych typoszeregów. W celu ochrony przed manipulacjami i dostępem niepowołanych osób zastosowano szeroko zakrojone techniczne i organizacyjne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo. Obejmują one na przykład przeprowadzenie aktywacji urządzenia Mercedes PRO Adapter w kierowanym procesie w aplikacji Mercedes PRO Adapter. Rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo są stale ulepszane w miarę rozwoju technologicznego. Mercedes PRO Adapter do transmisji danych na smartfona wykorzystuje standard Bluetooth®. Świadomie zrezygnowano z rozwiązania sprzętowego z osobno wbudowanym modułem komórkowym, ponieważ generuje to dodatkowe koszty transmisji danych oraz wymaga zawarcia kolejnej umowy przez użytkownika. Dodatkowo za pomocą smartfona można lepiej kontrolować użycie danych i wprowadzić odpowiednie ustawienia.

Jak uruchomić Mercedes PRO Adapter?

Adapter wtyka się w złącze diagnostyczne (tzw. interfejs OBD-II) pojazdu. Ponadto w modelu Sprinter (BR 906) należy zwrócić uwagę, że do otwarcia skrzynki z bezpiecznikami potrzebny jest dłuższy zamek obrotowy. Szczegółowa instrukcja z ilustracjami i opisem krok po kroku jest dostępna w poradniku Quick Guide. Dalsze informacje na temat instalacji można znaleźć u wybranego partnera Mercedes-Benz lub na tej stronie internetowej.

Co należy zrobić w razie zapomnienia hasła do aplikacji Mercedes PRO Adapter?

Na ekranie logowania do aplikacji Mercedes PRO Adapter należy kliknąć„Zapomniałeś hasło?“ Użytkownik zostaje przekierowany na stronę „Resetowanie hasła“, gdzie może zresetować hasło po podaniu adresu e-mail oraz wprowadzeniu „znaków z obrazka“. Następnie użytkownik otrzymuje informację na podany adres e-mail.

W których krajach mogę korzystać z Mercedes PRO Adapter?

Adapter zasadniczo działa w każdym kraju, o ile smartfon ma połączenie z internetem i są spełnione inne wymagania, jak stabilne połączenie Bluetooth. Należy pamiętać, że operator telefoniczny może pobrać dodatkowe opłaty za roaming.

Pytania na temat aplikacji Mercedes PRO Adapter

Jakie funkcje oferuje aplikacja Mercedes PRO Adapter?

Aplikacja Mercedes PRO Adapter oferuje:

 • zarządzanie jazdami w tym wgląd w informacje o jeździe oraz edycję, łączenie i eksportowanie jazd
 • przegląd informacji o pojeździe (np. łączny stan licznika kilometrów, poziom paliwa, uruchomione pojazdy z aplikacją, ostatnia dostępna lokalizacja)
 • bezpośrednią wymianę informacji z menedżerem floty*
 • przejęcie POI do nawigacji smartfona

* Aplikacja nie może być obsługiwana w czasie jazdy. Należy przestrzegać przepisów obowiązujących w kraju, w którym znajduje się pojazd, dotyczących korzystania ze smartfona w pojeździe podczas jazdy.

Jaką ilość danych zużywają funkcje aplikacji Mercedes PRO Adapter?

Aplikacja Mercedes PRO Adapter potrzebuje przy intensywnym używaniu ok. 300 MB miesięcznie (9 godzin dziennie, 20 dni w miesiącu).

Jak połączyć aplikację Mercedes PRO Adapter z Mercedes PRO Adapter?

Uruchamianie Mercedes PRO Adapter wraz z aplikacją Mercedes PRO Adapter składa się z pięciu etapów. Ogólnie należy zwracać uwagę na to, że połączenie Mercedes PRO Adapter ze złączem diagnostycznym (tzw. złączem OBD-II) pojazdu jest konieczne i proces uruchomienia Mercedes PRO Adapter jest zakończony tylko wówczas, gdy skutecznie, we właściwej kolejności zostanie przeprowadzone wszystkie pięć kroków.

 1. Połączenie pojazdu

  Jeżeli kierowca po raz pierwszy korzysta z aplikacji lub jeśli jego lista jazd jest jeszcze pusta, po zalogowaniu wyświetlana jest prośba o uruchomienie. W tym celu musi być aktywowany Bluetooth na smartfonie i połączony wcześniej z Mercedes PRO Adapter poprzez menu Bluetooth.

  Teraz należy włączyć zapłon pojazdu. Rozpoczyna się próba połączenia z Mercedes PRO Adapter.

 2. Lokalizowanie pojazdu

  W drugim etapie, poprzez połączenie nawiązane w etapie 1 następuje odczytanie numeru identyfikacyjnego (VIN) pojazdu połączonego przez Mercedes PRO Adapter. Odczytany numer VIN pojawia się na wyświetlaczu.

 3. Potwierdzanie pojazdu

  Po sprawdzeniu numeru VIN w etapie 3 sprawdzane jest połączenie aplikacji Mercedes PRO Adapter z Internetem. W celu zakończenia etapu 3 uruchamiania pojazd jest identyfikowany przez system za pomocą odczytanego wcześniej numeru VIN.

 4. Konfigurowanie pojazdu

  W etapie 4 sprawdzana jest konfiguracja pojazdu i następnie synchronizowana z serwerem.

 5. Zakończenie procesu uruchamiania

  W ostatnim etapie uruchamiania Mercedes PRO Adapter wyświetlane jest polecenie wyłączenia zapłonu. W chwili wyłączenia zapłonu ustalana jest pozycja GPS pojazdu. Połączenie Mercedes PRO Adapter z aplikacją Mercedes PRO Adapter zostało nawiązane.

Czy mogę korzystać z urządzenia Mercedes PRO Adapter także bez aplikacji Mercedes PRO Adapter?

Mercedes PRO Adapter można używać wyłącznie w połączeniu z aplikacją Mercedes PRO Adapter.

Jak w przypadku podróży zagranicznej wygląda kwestia wysyłania danych aplikacji Mercedes PRO Adapter?

Dane są wysyłane tylko wtedy, kiedy istnieje aktywne połączenie z internetem. Należy pamiętać, że operator telefoniczny może pobrać dodatkowe opłaty za roaming.

Wskazówki na temat korzystania z Mercedes PRO Adapter

Przy podłączeniu urządzenia Mercedes PRO Adapter do złącza diagnostycznegojest zapewnione, że

 • nie dojdzie do żadnych zakłóceń działania systemów pojazdu,
 • nie ma możliwości rozładowania akumulatora rozruchowego,
 • nie zostaną zresetowane żadne informacje na temat monitorowania spalin.

Mercedes PRO Adapter został zaprojektowany do stałego stosowania w odpowiednim złączu diagnostycznym i powinien pozostać tam zamontowany.

Należy przestrzegać przepisów obowiązujących w Twoim kraju dotyczących korzystania ze smartfona w pojeździe podczas jazdy.

Przebudowa lub modyfikacja urządzenia Mercedes PRO Adapter wpływa negatywnie na bezpieczeństwo produktu i może oddziaływać na Twój pojazd. Uwaga: niebezpieczeństwo obrażeń!

Nigdy samodzielnie nie otwierać urządzenia Mercedes PRO Adapter. Nigdy nie wykonywać napraw na własną rękę!

Ostrożnie obchodzić się z urządzeniem Mercedes PRO Adapter. Może ono zostać uszkodzone przez wstrząsy, uderzenia lub upadek z nawet małej wysokości.

Trzymać Mercedes PRO Adapter z dala od wilgoci i ekstremalnego gorąca.

Nigdy nie zanurzać urządzenia Mercedes PRO Adapter w wodzie ani innych płynach. Do czyszczenia używać jedynie ściereczki zwilżonej wodą. W żadnym wypadku nie używać do czyszczenia agresywnych środków czyszczących (opartych na occie/cytrusach, środków do szorowania, odkamieniaczy, rozpuszczalników do lakieru do paznokci, środków uniwersalnych, środków neutralnych, spirytusu, środków naturalnych zawierających olej i podobnych środków), szorstkich szczotek ani gąbek, ew. podobnych środków pomocniczych.

Urządzenie Mercedes PRO Adapter i przynależne akcesoria przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku połknięcia małych części niezwłocznie skorzystać z pomocy lekarskiej. Istnieje niebezpieczeństwo obrażeń a nawet zagrożenie życia!

W przypadku nadmiernego wytwarzania ciepła przez smartfon należy koniecznie sprawdzić sprawność. W przypadku utrzymujących się problemów, zatrzymać działanie aplikacji na smartfonie i zwrócić się do jego producenta.

Przed każdą jazdą bezpiecznie schować ew. położyć lub przymocować smartfon. Zwrócić uwagę, że przy nagłym zwolnieniu (działanie hamulców) niezabezpieczone elementy, jak smartfony, mogą spowodować znaczne zagrożenie, obrażenia i szkody u pasażerów oraz innych uczestników ruchu.

Osoby z aparatami słuchowymi lub innymi urządzeniami z oznaczeniem BAHA® („Bone Anchored Hearing Aid”) lub z „częściowo zaimplantowanymi” lub „w pełni zaimplantowanymi” aparatami słuchowymi mogą mieć wrażenie wzmocnionych szumów. Skontaktować się z producentem swojego aparatu słuchowego, aby rozważyć alternatywy.

Osoby z urządzeniami medycznymi, np. rozrusznikiem serca lub defibrylatorem: Podczas korzystania z Mercedes PRO Adapter, między smartfonem i adapterem istnieje połączenie bezprzewodowe. Promieniowanie elektromagnetyczne może zakłócić działanie urządzenia medycznego. Istnieje zagrożenie życia! Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia Mercedes PRO Adapter koniecznie skontaktować się ze swoim lekarzem lub producentem urządzenia medycznego w sprawie ewentualnego oddziaływania emisji urządzenia Mercedes PRO Adapter.

Na stacjach benzynowych obowiązuje ścisły zakaz używania telefonów komórkowych. Istnieje niebezpieczeństwo wybuchu, ponieważ z upadającego telefonu może wypaść bateria, a powstające iskry mogą zapalić opary benzyny. Wyjmowanie ew. wkładanie urządzenia Mercedes PRO Adapter jest zabronione w strefach tankowania.

Nie przeprowadzać inżynierii wstecznej, loggingu ani dekompilacji oprogramowania ani nie ingerować w kod w urządzeniu i aplikacji Mercedes PRO Adapter. Niebezpieczeństwo obrażeń!

Smartfony z jailbreakiem (nieautoryzowane usunięcie ograniczeń użytkowania mobilnego systemu operacyjnego producenta smartfona) nie są obsługiwane i ogólnie ich używanie jest wykluczone.

Zmiany techniczne, błędy lub odchylenia zastrzeżone!

Mercedes PRO Adapter Askey Declaration of Conformity
Mercedes PRO Adapter Security Leaflet

Pytania na temat narzędzia do zarządzania pojazdami

Jak mogę dodać pojazdy do mojej floty/usunąć je z niej?

Dodawanie/usuwanie pojazdów jest wykonywane przez dealera Mercedes-Benz. Należy podać dealerowi Mercedes-Benz informacje o pojeździe.

Jak mogę dodać kierowcę do mojej floty/usunąć go z niej?

Dodawanie/usuwanie kierowców na koncie klienta może przeprowadzić menedżer floty. Opcja ta znajduje się w narzędziu do zarządzania flotą w sekcji „Kierowca” – „Zarządzanie”.

Jak mogę dodać nowego lub dodatkowego menedżera floty do konta klienta?

Dodawanie menedżerów floty do konta klienta jest wykonywane przez dealera Mercedes-Benz.

Czy liczba pojazdów, które mogę zarejestrować w narzędziu do zarządzania pojazdami, jest ograniczona?

Nie, liczba pojazdów w narzędziu do zarządzania pojazdami nie jest ograniczona.

Co należy zrobić w razie zapomnienia hasła do narzędzia zarządzania pojazdem?

Na ekranie logowania do aplikacji Mercedes PRO Adapter należy kliknąć „Nowe hasło“. Użytkownik zostaje przekierowany na stronę „Nowe hasło“ i po podaniu adresu e-mail może zresetować hasło. Następnie użytkownik otrzymuje informację na podany adres e-mail.

Jak aktywuje się usługi Mercedes PRO connect?

Aby aktywować usługi Mercedes PRO connect w pojeździe wyposażonym w Mercedes PRO Adapter, należy wykonać następujące czynności:

 1. Aby aktywować usługi Mercedes PRO connect w pojeździe wyposażonym w Mercedes PRO Adapter, należy wykonać następujące czynności:
 2. Pojazd musi zostać uruchomiony przez kierowcę zarejestrowanego na koncie klienta. Kierowca może wykonać tu instrukcje wyświetlane w aplikacji Mercedes PRO Adapter2.

Po pomyślnym uruchomieniu pojazdu przez kierowcę usługi zostają aktywowane dla pojazdu.

Podwykonawcy Mercedes PRO connect uczestniczący w przygotowaniu usług i serwisu

Volvo Information Technology AB (Wireless Car)
Assar Gabrielssons väg
405 08 Göteborg
Szwecja

T-Systems International GmbH
Fasanenweg 5
70771 Leinfelden-Echterdingen
Niemcy

Mercedes-Benz Customer Assistance Center Maastricht N.V.e
Gelissendomein 5
6229 - Maastricht
Holandia

Amazon Web Services, Inc.
410 Terry Avenue North 
Seattle, WA 98109-5210
USA

Dealerzy Mercedes-Benz
Umów się teraz.

Wyszukaj dealera.

Szybko i wygodnie znajdź swojego partnera Mercedes-Benz Vans.

Trzy nowe Sprintery Mercedes-Benz stoją obok siebie
Krok po kroku.

Oto jak rozpocząć korzystanie z Mercedes PRO connect.

Tu znajdziesz pomoc w postaci instrukcji, pytań i odpowiedzi. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami o warunkach oraz wymaganiach technicznych w zakresie instalacji i obsługi Mercedes PRO connect. 

Kontakt.

mproconnect.pol@cac.mercedes-benz.com 00 800 3 7 77 77 77*

*Jesteśmy dostępni przez cały tydzień, przez całą dobę.